Trei din trei în Liga I de fotbal

Publicat de Corina Muntean, 27 ianuarie 2021, 08:25
Etapa a 19-a din Liga I de fotbal a început marți, 26 ianuarie, cu trei partide. Și toate trei s-au încheiat la egalitate: FC Viitorul Constanţa – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-3 (FOTO, cu covăsnenii în alb), FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-1 și FC Argeș – FCSB 0-0.
Miercuri, 27 ianuarie, se vor disputa alte trei meciuri: Academica Clinceni – FC Botoșani (de la ora 14:30), CSM Politehnica Iaşi – UTA Arad (de la ora 17:30) și Dinamo București – Gaz Metan Mediaș (de la ora 20:00). Runda se va încheia joi, 28 ianuarie, cu jocurile: AFC Hermannstadt – Chindia Târgoviște (de la ora 17:00) și CFR Cluj – Astra Giurgiu (începând cu ora 20:00).
În clasament conduce FCSB – cu 42 de puncte, urmată de CFR Cluj – cu 40 de puncte și Universitatea Craiova – cu 36 de puncte. Echipa din zona noastră, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, se menține pe poziția a patra – acum cu 32 de puncte.
Septimiu Cioloboc