Primarul staţiunii Covasna, Lorincz Zsigmond, a încetat din viaţă
Publicat de radiomures, 23 noiembrie 2012, 00:00
Primarul staţiunii Covasna, Lorincz Zsigmond a încetat din viaţă în această dimineaţă în urma unui infarct, la vârsta de 48 de ani.
Acesta fusese spitalizat cu o zi înainte şi supus unei intervenţii chirurgicale, dar inima sa nu a mai rezistat.
Lorincz Zsigmond, de profesie economist, a fost ales primar pe listele UDMR Covasna şi se afla la cel de-al doilea mandat.
Conducerea UDMR a dat publicităţii un mesaj de condoleanţe, semnat de preşedintele Uniunii Kelemen Hunor, prin care îşi exprimă regretul faţă de dispariţia neaşteptată a lui Lorincz Zsigmond, menţionând că acesta a fost un coleg respectat, un bun politician, un om apropiat şi îndrăgit de comunitatea locală, care şi-a îndeplinit cu seriozitate îndatoririle şi a lăsat în urma sa numeroase realizări.
În semn de omagiu, toate organizaţiile UDMR Covasna vor arbora steguri îndoliate.
Mara Deleanu