O fetiţă de zece ani şi tatăl ei, răniţi într-un accident rutier pe DN 11
Publicat de radiomures, 7 decembrie 2016, 07:57
Un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane, printre care o fetiţă de zece ani, s-a petrecut aseară pe DN 11, în localitatea covăsneană Cernat.
Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Covasna, Nicoleta Marin, a declarat că în accident au fost implicate un autoturism, înmatriculat în judeţul Bacău, care a intrat pe contrasens şi s-a izbit frontal cu un autotren cu număr de Alba.
În urma impactului, au fost răniţi şoferul autoturismului, în vârstă de 35 de ani, şi fiica acestuia de zece ani. Nu a fost nevoie de descarcerare.
Cele două persoane rănite au fost transportate iniţial la Spitalul Municipal din Târgu Secuiesc, după care au fost mutate la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean din Sfântu Gheorghe.