Info Gadget, cu Raluca Creț | Căștile Audio-Technica ATH-CKS50TW2

Publicat de Stan Lucian, 1 aprilie 2025, 09:20
Fanii seriei Star Wars vor primi în curând un nou gadget care să le amintească de personajele preferate.
Audio-Tehnica a lansat o serie limitată de căști wireless care, pe lângă caracteristicile tehnice obligatorii zilelor noastre, a adaptat designul pentru fanii filmelor SF.
Mai multe la Infogadget, de Raluca Creț.
Audio-Technica a lansat ediții limitate ale celor mai recente căști wireless, inspirate de personaje iconice din Star Wars, precum R2-D2, Grogu, Mandalorian și Darth Vader, informează Theverge.com.
Căștile Audio-Technica ATH-CKS50TW2 sunt căști wireless care se remarcă printr-o durată de viață impresionantă a bateriei și funcții inovatoare. Acestea oferă până la 65 de ore de redare: 25 de ore cu căștile complet încărcate și încă 40 de ore disponibile prin intermediul carcasei de încărcare. Cu funcția de anulare a zgomotului activată, autonomia este de 15 ore pentru căști și 25 de ore suplimentare din carcasă.
Un aspect distinctiv al acestor căști este tehnologia „Magnetic Switch”. Atunci când căștile sunt unite magnetic, ele se opresc automat, prevenind consumul inutil al bateriei. Aceasta permite utilizatorilor să le transporte fără carcasă, fără a-și face griji cu privire la descărcarea accidentală. Dispozitivele dispun de vârfuri hibride din silicon, sunt rezistente la praf și apă, și pot fi comandate online, începând cu luna mai.
Sursa: theverge.com
Ascultați rubrica Info Gadget, realizată de Raluca Creț, în fiecare zi de marți, la ora 9:20, în emisiunea ”Bună dimineața, Transilvania!”, pe frecvențele 102,9 FM, 98,9 FM, 94,9 FM-Borsec și online pe www.radiomures.ro.