Bucuria de a fi | Devoratorii de timp

Publicat de Rotar Mirela, 7 aprilie 2023, 08:19
Dacă veți căuta în meniul telefonului, veți găsi opțiunea de a vizualiza cât timp ați petrecut cu fiecare aplicație. Cumulat, pentru unii oameni timpul petrecut pe site-urile de socializare a devenit parte consistentă a zilei și deci a vieții. Însă capcanele sunt numeroase, cea mai mare fiind pierderea clipelor prețioase, fără să câștigăm absolut nimic, dimpotrivă.
Un alt dușman feroce al timpului nostru, este omul toxic, de care trebuie să ne ferim ca de spânul poveștii Harap Alb, spune psiholog Radu Leca:
Ascultă rubrica Bucuria de a fi, cu Emanuela Aranyos, pe frecvențele 102,9 FM, 98,9 FM, 94,9 FM-Borsec și online pe www.radiomures.ro, de luni până vineri, în emisiunile „Bună dimineața, Transilvania!”, „Pulsul zilei” sau „Sens unic”, iar duminică emisiunea Bucuria de a fi, între orele 11 și 13.
Emanuela Aranyos